Де Врис не возеше на Т3 поради проблеми со моторот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Новиот возач на АлфаТаури, холанѓанецот Ник де Врис, не се појави на патеката во последниот тренинг пред квалификациите во Саудиска Арабија поради проблем со моторот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тимот воочил проблем со моторот во пресрет на едночасовната тренинг сесија и како последица од тоа се решиле експресно да го променат агрегатот за да бидат подготвени за квалификациите.

Холанѓанецот нема искуство од Џеда Корниш патеката, ова е прва трка за него таму, а петочните сесии ги заврши со 17то време.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 промоции 2023

популарни вести

НАЈНОВИ ВЕСТИ