Де ла Роса: Алонсо мисли на тркање 24 часа на ден

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Поранешниот Формула 1 возач, шпанецот Педро де ла Роса, изјави дека е фантастично тоа што го гледа Фернандо Алонсо назад на гридот откривајќи дека тој мисли на тркање 24 часа на ден. 

Тој е навистина силен и размислува цело време за трките. Тоа се зборува за секој шампион и за тркач.

Бев со него кога не се тркаше во Формула 1 и ВЕЦ и тој сакаше да се тркаме заедно во картинг. Тој е уникатен. Јас би сакал да одам дома да ги видам децата, Но тој сака да работи тоа е негова страст и негова сила – откри де ла роса.

Алонсо имаше силен старт оваа сезона со квалификување на 9та позиција во Бахреин, но сепак не ја заврши трката. 

На тие години да се вратиш мора да си гладен за победи. ЛИчно се разочарувам што го прашуваат за годините и дали може да биде доволно брз. ТОа е дел од играта нели?

Сите мислат дека се пензионирал две години и сега се враќа, а не е во доволно добра форма. сепак тој сепак се тркаше во картинг и сеуште е во форма. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема