0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Дизни снима документарец за Браун ГП

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Во моментов се снима документарец за сензационалната сезона во 2009 година за Формула тимот Браун ГП, сопственост на Рос Браун

Браун ГП доцна влезе во Формула 1 откако се повлече Хонда, превземајќи ја нивната екипа, но и покрај доцните подготовки тимот имаше најбрз болид кој ги изненади сите. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Имаа осум победи и Џенсон Батон ја освои титулата. Конструкторската титула им припадна ним поради дополнителните поени од вториот возач Рубенс Баричело. 

Наредната година тимот беше продаден на Мерцедес и започна доминацијата на германците. На твитер, Џенсон Батон го најави снимањето на документарецот во четири епизоди. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Рос Браун сака да ја напушти Ф1

Оперативниот шеф на Формула 1, британецот Рос Браун, откри дека сака да го нашушти спортот. Откако имаше висока...

Браун: Шaфнауер изгледа смешно поради договорот на Пиастри

Главниот извршен директор на Мекларен, Зек Браун, верува дека поради недореченостите и недоследностите во договорот на Оскар...