0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Еклстон: Ферари и Леклер нема да освојат титула

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Макс Верстапен најверојатно ќе се “прошета“ до титулата оваа година, ако може да му се верува на поранешниот шеф и сопственк на Формула 1, Берни Еклстон. 

Господин Е изјави дека важна е константноста на Ферари и тоа е клучно за успехот. 

Грешките ги уништуваат. Издржливоста која ја гледаме потсетува на старите денови ,но возачите не се уверливи на патеката. На Макс му е лесно со шест победи до сега – посочи берни.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Еклстон сепак не е радосен за ситуацијата во Ферари. 

Како и многумина, би сакал Ферари да е успешен како пред 14 години. Штета е што Ферари и Леклер не може да ги предизвикаат. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Саинз не сака да вози легендарни болиди

Карлос Саинз конечно објасни зошто не сака да вози легендарни Формула 1 болиди, откривајќи дека има страв...

Ферари со подобрен мотор во Белгија

Ферари ќе донесе подобрена верзија од својот мотор на Белгиското Гранд При на крајот од овој месец. Забраната...