Еклстон: Фетел нема да се врати

Поранешниот шеф на спортот, Берни Еклстон, ги демантираше гласините дека Себастијан Фетел наскоро ќе се враи на возачко месо во Формула 1.

Астон Мартин ги демантираа шпекулациите дека размислуваат да го стават четирикратниот првак во болидот како замена за повредениот Ленс Строл со тоа што го потврдија Фелипе Другович.

Запрашан дали смета дека гласините за враќањето на Фетел се вистинити, господин Е изјави:

не, не верувам дека се вистинити. тој заврши со формула 1, освои четири титули, а поради својата возраст, нема шанси за седум.

тој е светски шампион и поради тоа мора да се натпреварува против други светски шампиони. ако не може да биде во болид кој е способен да му донесе напад на титула, тоа е трошење на неговото време. себ не сака да губи, не е среќен кога е поразен.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ