0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Еклстон: Фетел треба да се врати во Ред Бул

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Берни Еклстон смета дека Себастијан Фетел треба да се врати во Ред Бул и да покаже колку е сеуште брз. 

Фетел заглави во средниот ред во текот на минатата сезона со слабиот Астон Мартин откако го напушти Ферари на крајот на 2020 година. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тимот од Силверстон едвај доаѓаше до поени и со тоа се покренаа сомнежи околу брзината на Фетел. Германецот призна дека размислувал за пензионирање но поранешниот шеф на Формула 1 смета дека тој треба да се врати во својот стар тим и да докаже колку е брз. 

Тој треба да оди во пензија кога ќе сака, Не кога ќе му се каже. Не знаеме колку е брз бидејќи не е во конкурентен болид. Треба да се врати во Ред Бул – посочи господин е.

Шампионот изјави дека сеуште сака успех во Формула 1 и дека е посреќен сега отколку во Ферари. Многумина се чудеа како тој реши да остане во спортот по заминвуањето од Ферари. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Себ смета дека трошоците за трка се превисоки за Германија

Четирикратниот Формула 1 првак, Себастијан Фетел, смета дека Германско Гранд При не може да се организира поради...

Крак го обвини Шумахер за сударот со Себ

Тимскиот шеф на Астон Мартин, Мајк Крак, го обвини Мик Шумахер за сударот со Себастијан Фетел во...

🎥 Себ докторски против Латифи

Себастијан Фетел речиси половина круг го демнеше Николас Латифи од Вилијамс пред “докторски“ да го мине. https://twitter.com/F1/status/1524013384856784897?s=20&t=uNJGP2_J5SJ0C5lrF-r-Pw