0 ден

Нема производи во кошничката.

Еклстон: Фетел треба да се врати во Ред Бул

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Берни Еклстон смета дека Себастијан Фетел треба да се врати во Ред Бул и да покаже колку е сеуште брз. 

Фетел заглави во средниот ред во текот на минатата сезона со слабиот Астон Мартин откако го напушти Ферари на крајот на 2020 година. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Тимот од Силверстон едвај доаѓаше до поени и со тоа се покренаа сомнежи околу брзината на Фетел. Германецот призна дека размислувал за пензионирање но поранешниот шеф на Формула 1 смета дека тој треба да се врати во својот стар тим и да докаже колку е брз. 

Тој треба да оди во пензија кога ќе сака, Не кога ќе му се каже. Не знаеме колку е брз бидејќи не е во конкурентен болид. Треба да се врати во Ред Бул – посочи господин е.

Шампионот изјави дека сеуште сака успех во Формула 1 и дека е посреќен сега отколку во Ферари. Многумина се чудеа како тој реши да остане во спортот по заминвуањето од Ферари. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Тимот на Хамилтон стана Екстрим Е шампион

Екстрим Е тимот на Луис Хамилтон, Х44, стана шампион во електричната тркачка серија, победувајќи ја екипата на...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Норис научил многу од Фетел

Откако Себастијан Фетел замина во пензија, Ландо Норис објасни што научил од четирикратниот шампион.  Фетел започна со својот...

Марко не исклучува враќање на Себ во тимот

Советникот за моторспорт на Ред Бул, доктор Хелмут Марко, посочи дека поранешниот возач, Себастијан Фетел, убаво би...