Еклстон: Шумахер нема да се врати во Ф1

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, смета дека Мик Шумахер треба да го заборави сонот дека ќе се врати на гридот во Формула 1. 

Младиот возач беше доста критикуван од својот поранешен шеф во Хаас, Гунтер Стаинер и сега е резервен возач во Мерцедес. 

Тој мора да го заборави овој сон и да се пробуди. Мора да прифати и да си бара алтернатива – реален е господин е.

Екслстон, иако е пријател на Шумахер, сепак смета дека младиот Мик нема доволно поддршка. 

Мислам дека му треба некој кој ќе му биде подршка и ќе го води до успех и ќе се грижи за него. сепак, тој има подршка од мајка му и менаџерот на татко му, но тие не може да му помогнат. Тие може да му помогнат на многу начини, но не во Формула 1. 

Екслстон го осуди и објавувањето на лажното интервју со Михаел Шумахер. 

Не би го искористил зборот криминалец, Но лошо е кога сакаш да продадеш весник. Тешко е за семејството. 

Берни даде мислење и за гласините за враќање на Себастијан Фетел во Ф1 на некоја менаџерска позиција во Ред Бул. 

Зборував со него. Сепак, се зависи од Хорнер и тоа што тој мисли. Доколку сака пак да вози, сигурен сум дека може да го направи тоа. 

СЛИЧНИ ВЕСТИ

#сингапур

популарни вести

РЕЗУЛТАТИ 2023

НАЈНОВИ ВЕСТИ