0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Заубер и Ауди ја кријат продажбата

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Неименуван тимски шеф изјави дека Фолксваген го крие купувањето на Формула 1 тимот на Заубер од страна на нивниот бренд Ауди. 

Веќе неколку новинари изјавија дека се чека момент на промоција на соработката на Порше со Ред Бул. 

На домашната трка на Ред Бул на 10 јули во Спилберг ќе има официјално соопштение за соработката за Порше и Ред Бул – изјави Роже Беноа. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Но, Ауди беше поврзуан со некои тимови и се чини дека веќе го направил својот избор. 

Не разбирам зошто Заубер и Ауди ја кријат соработката. Ауди веќе купи 25 проценти од акциите и за Уште 50 проценти веќе се е договорено. Тоа се многу пари. 

Заубер кој во моментов вози под брендот Алфа Ромео не го потврдува тоа. 

За мене сеуште Вилијамс е фаворит. Имаат добри врски со Германија и Фолксваген – изјави Фред Васур. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Капито ги разгледува можностите за соработка со Ауди

Јост Капито изјави дека неговиот тим ги разгледува можностите кои ги нуди Ауди за можно партнерство.  Тимот од...

Вилијамс се подготвуваат за разговори со Ауди

Вилијамс се подготвуваат за разговори со Ауди за Формула 1 соработка со производителот на автомобили во сопственост...

Строл потврди дека преговара со Ауди

Сопственикот на Астон Мартин, канадскиот милијардер Лоренс Строл, потврди дека преговара со германски Ауди пред нивниот најавен...