0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Зек Браун: Не би ме изненадило ако Хамилтон се откаже

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шефот на Мекларен, Зек Браун, предупреди дека шефовите на спортот не треба да претпоставуваат дека Луис Хамилтон ќе се трка догодина по контроверзниот крај од сезоната кога не успеа да стигне до својот 8ми наслов во кариерата.

37-годишниот британец не дава никакви изјави по ланското финале во Абу Даби, а медиумите шпекулираат дека ги чека заклучоците од истрагата на ФИА за последната трка пред да реши дали ќе продолжи да вози или не.

не би бил изненаден ако се откаже од формула 1 и никој не треба да зема здраво за готово дека тој ќе биде во апдокот догодина. лично мислам дка ќе се врати, но не смееме да ја потценуваме и фрустрацијата и гневот кој е насобран во него.

не мислам дека треба да отпишуваме некаква опција, мислам дека сеуште има желба да се докаже и да ја освои рекордната титула – смета американскиот шеф на мекларен.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Останувањето или заминувањето од спортот на најголемата ѕвезда во Формула 1 е жешка тема кај медиумите кои ја следат тркачката серија зимава, а притисокот е кон ФИА и нивниот извештај.

мислам дека не е подготвен да се повлече и мислам дека нема да дозволи инцидентот и случувањата од последната трка да го пензионираат.

Тој не сака да ги коментира одлуките на Маси иако многумина сметаат дека е неодржливо австралијанецот да продолжи да биде директор на трка во Формула 1. Зек смета дека спортот треба да се врати на времето кога Чарли Вајтинг, претходникот на Маси и неговиот заменик Херби Блашк, многу успешно контролираа се.

Зек има целосна верба во новиот шеф на ФИА, Мохамед Беб Сулајем дека ќе го разреши недоразбирањето.

минавме долго време во разговори со него и верувам дека че ги направи вистинските промени, а одличен е затоа што редовно се консултира. веќе имаше состаноци со сите екипи да ги чуе нашите мислења и мислам дека ќе биде одличен претседател.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Ралф: Расел е друга класа спордено со Ботас

Ралф Шумахер смета дкеа младиот Џорџ Расел е друга класа споредено со неговиот претходник, Валтери Ботас. Актуелните конструкторски...