0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Канада, Возач на денот: Шарл Леклер

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Четврти пат сезонава Шарл Леклер е прогласен за возач на денот, овој пат на Канадското Гранд При.

Сосема заслужено, моначанецот од Ферари дојде до 5то место на крајот од трката откако тргна од последниот ред односно 19то место. Леклер дојде до 8мо место по промените на гуми за време на виртуелното безбедносно возило, а во 29от круг веќе беше 6ти.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Промени на медиум во 42от круг по предолга серија со стартниот хард, а по безбедносното возило мина два болиди на Алпин на патеката по што заврши на одлично 5то место зад тандемот на Мерцедес.

Charles Leclerc – 21.6%
Lewis Hamilton – 11.9%
Carlos Sainz – 10.6%
Max Verstappen – 10.2%
Fernando Alonso – 6%

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

С.АРАБИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

АВСТРАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

ЕМИЛИЈА РОМАЊА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

МАЈАМИ, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН

ШПАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

МОНАКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕРХИО ПЕРЕЗ

АЗЕРБЕЈЏАН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...