0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Капито ги разгледува можностите за соработка со Ауди

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Јост Капито изјави дека неговиот тим ги разгледува можностите кои ги нуди Ауди за можно партнерство. 

Тимот од Гроув долго време вози со мотор на Мерцедес со кој има партнерство од 2014 година и во првите години на турбо ерата беа на трета позиција кај конструкторите.  Но, од 2026 година се очекуваат нови правила за моторите, а Порше и Ауди сакаат да влезат во Формула 1. Порше се очекува да соработува со Ред Бул додека Ауди сеуште нема јасна слика. Ауди не сака да влезе како доставувач на мотори и бара можност да направи фабрички тим. 

Интересно е за секој тим да соработува со некој производител. Сеуште немаме одлука бидејќи водиме разговори, Но и правилата не се донесени. Одлуката на Фолксваген ќе биде во зависност од правилата. Ќе почекаме уште неколку недели – најави главниот извршен директор на вилијамс.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Латифи: Никако немам брзина

Канаѓанецот Николас Латифи изјави дека никако не може да извади перформанси од својот ФВ44 и нема одговор...

Заубер и Ауди ја кријат продажбата

Неименуван тимски шеф изјави дека Фолксваген го крие купувањето на Формула 1 тимот на Заубер од страна...