0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Капито: Нема да го отпуштиме Латифи

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шефот на Вилијамс уште еднаш потврди дека местото на Николас Латифи не е во никаква опасност да остане празно во текот на летната пауза. 

Ова е трета сезона за канаѓанецот во Вилијамс и Формула 1, а неговите перформанси во последниот период не се добри, посебно оваа сезона, тие се во надолна линија. Со заминувањето на Џорџ Расел во Мерцедес и доаѓањето на Александер Албон во тимот, тој редовоно е на крајот на гридот.  Латифи и Шумахер се единствени без поени на гридот по пет извозени трки годинава.

Имаме договори со двајцата возачи и ги почитуваме. Латифи е побавен од Албон на квалификациите и Потребно му е повеќе време со новиот болид. сепак, ја има целата подршка без сомнение – посочи јост капито.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Но, неколку познати имиња на гридот сметаат дека веќе се подготвува замена за Латифи, а најспоменуваното име е Оскар Пиастри кој е резервен возач на Алпин. Капито сепак смета дека Пиастри ќе биде на гридот наредната година. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Латифи: Никако немам брзина

Канаѓанецот Николас Латифи изјави дека никако не може да извади перформанси од својот ФВ44 и нема одговор...