Кацигата на Верстапен од сударот во Британија е на изложба

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Кацигата што ја носел Макс Верстапен за време на неговата страшна несреќа во Силверстон по контакт со Луис Хамилтон е изложена во продавницата Верстапен во Холандија.

Верстапен претрпе удар со сила од 51G со бариерите од гуми во летечкиот свиок Копс кога тој и Луис Хамилтон остварија контакт на воведниот круг на овогодинешното Британско Гранд риП.

Кацигата јасно претрпе удар при ударот, а Самиот Верстапен беше однесен во болница на превентивни проверки по несреќата. Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, откри дека тие веруваат дека накратко бил нокаутиран од несреќата.

Посетителите на продавницата Верстапен, во Свалмен, во близина на Роермунд, можат да ја видат кавигата изложена за работното време од 10:00 до 17:00 часот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема