Квјат не се откажува, ќе проба да се врати во Ф1 во 2023

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Русинот Даниил Квјат откри дека е подготвен да проба нови работи во својата тркачка кариера, иако не се откажува од враќање на Формула 1 гридот во 2023 година.

Резервистот на Алпин за сезоната знае дека сите места на гридот се пополнети, но цели да се врати во врвната серија од 2023 година.

отворен сум за повеќе опции. ме интересира америка, но размислувам и за тркање во европа. сакам д пробам нови работи, сакам да се тркам и ако формула 1 ќе остане затворена за мене следната година, ќе се обидам потоа – изјави квјат за руската меч тв.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема