0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Кими не знае зошто фановите толку го сакаат

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Кими Раиконен не разбира зошто е толку популарен помеѓу Формула 1 фановите, но претпоставува дека е поради тоа што е доста стар и по малку чуден.

Шампионот од 2007 година ја заврши кариерата со последната ланска трка и не најавува планови за тркање во иднина, единствено најавува дека сака да мине повеќе време со семејството. Во однос на своите години минати во спортот, тој стана еден од најомилените карактери поради својот успех на патеката и односот кон тркањето.

навистина не знам зошто фановите толку ме сакаат, можеби затоа што сум свој, затоа што сум доста стар и по малку чуден. за мене сум целосно нормален, но за луѓето од надвор, веројатно и не е така. јас сум ис секогаш, но ете, не сакаат – посочи финецот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Кими посочи дека има свој став и се држи до него, не сакајќи да биде некој друг и да наликува на некој друг.

понекогаш треба да следите друг пат, повеќе на почетокот и тогаш е потешко зато што не сте свој, но мислам дека сите се откажаа од обидите да ме сменат. полесно е да кажат дека сум таков каков што сум и да ме остават на мира. среќен сум што сите сфатија каков сум затоа што така е полесно за сите.

Раиконен смета дека за него било многу полесно да го задржи својот имиџ со однесување како то му прилега, без да се преправа и без да глуми.

може да правите тоа што се бара од вас или да бидете оној кој сакаат да бидете, но јас мислам дека тоа не е добро и не е здраво на долг рок.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Кими за односот со Рон Денис: Имавме различни мислења

Кими Раиконен призна дека неговиот однос со поранешниот свој шеф, Рон Денис од Мекларен, однос кој беше...