0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Кими стана шеф на Кавасаки мотокрос тимот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Поранешниот Формула 1 возач, Кими Раиконен, е именуван за тимски шеф на Кавасаки Рејсинг Тим во мотокрос тркачката серија.

Тој е долгогодишен фан ан мотокросот, а на крајот од минатата сезона се повлече од Формула 1 по повеќе од 20 години минати во спортот. Последните три години ги одрботе во Алфа Ромео откако претхоно беше во Ферари, Мекалрен, Заубер и Лотус стартувајќи на 349 трки, рекорд во тркачката серија.

не е тајна дека за мене една од најстраствените рботи во животот долги години е мотокросот, но мојот ангажман во оваа екипа не може да го наречам хоби затоа што е сероозна работа на која треба да сум многу фокусиран и да постигнеме колку што можеме повеќе.

се повлеков од тркањето и ќе можам да посветам повеќе време на овој проект не само секојдневно, туку и стратешки преку моето искуство со тимовите во кои сум работел. сите, вклучително и јас, сум воодушевен што ќе бидам дел од фабричкиот кавасаки тим.

знам дека шансите за успех се секогаш поголеми кога имате директна поддршка од фабриката така што ова е одлична можност и за мене и за тимот – посочи раиконен.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Кими не знае зошто фановите толку го сакаат

Кими Раиконен не разбира зошто е толку популарен помеѓу Формула 1 фановите, но претпоставува дека е поради...

Кими за односот со Рон Денис: Имавме различни мислења

Кими Раиконен призна дека неговиот однос со поранешниот свој шеф, Рон Денис од Мекларен, однос кој беше...