0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо настанот на историското Монако во неделата. 

Леклер возеше бавен круг за да се загрее и веќе во третиот круг го загуби задниот дел на болидот 312Б3 на славниот Раскас свиок. Моначанецот го заби задниот дел во бериерите и го оштети задното крило. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Според неговите гестикулации се чини дека имал проблем со педалите. Тој продолжи, но сепак застана подоцна застана на правецот со чад од задниот дел на болидот, додека Џеки Икс застана понатака со постариот 312Б болид. 

По настанот, Леклер и маршалите го разгледуваа болидот и тој зборуваше со Икс. 

Ги загубив сопирачките. Педалот за сопирање пропадна и снемав сопирачки. До тој момент беше добро, Не не можам да замислам дека секогаш во Монако имам лоша среќа и сега ги загубив сопирачките на Раскас со легендарен Ферари болид. 

Ова е втор болид од истата серија кој е скршен откако претходно Жан Алези минатата година го скрши при судар со Лотус 77 на Марко Вернер на правецот во Монако. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Леклер мотивиран, не се откажува од титула

Шарл Леклер откри дека е силно мотивиран да се ори за шампионската титула и покрај скорешните проблеми...

Леклер се пожали на лошите менувања

Шарл Леклер изјави дека бавното менување на гуми го чинело доста во неговиот обид од последниот ред...