Кои суперавтомобили ги поседуваат Ф1 возачите?

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Дали некогаш сте се запрашале што возат некои од најбрзите тркачи на планетата кога не се натпреваруваат на патеката? Па, не прашувајте повеќе, бидејќи еве неколку суперавтомобили што ги поседуваат сегашните Формула 1 возачи.

Возачите на Формула 1 можат да возат околу тркачките патеки со брзина поголема од 200 километри на час буквално секоја втора недела. Сепак, се чини дека тоа не ја намалува нивната потреба за брзина подалеку од патеката, бидејќи многумина имаат и неверојатни колекции на суперавтомобили.

Еве некои од најимпресивните и најбараните автомобилски патишта во сопственост на сегашните Ф1 возачи.

Луис Хамилтон – Pagani Zonda 760 LH

Започнуваме со седумкратниот светски шампион, кој, како што може да очекувате, поседува голем број импресивни суперавтомобили.

Главен меѓу нив е Пагани Зонда, која е вселенска ера и по својот изглед и по метриката на брзината.

Сепак, британецот нема стара Зонда. Напротив, всушност неговиот модел е многу уникатен. 760 се залага за количината на коњски сили што може да генерира, додека „LH“, природно, значи иницијали на возачот.

Ландо Норис – Мекларен 570с

Норис е член на семејството Мекларен на некој или друг начин од својата 17-та година и тој останува во брендот и во неговиот личен живот возејќи го 570с.

Тој го доби овој конкретен модел како дел од неговиот оригинален договор за Формула 1, бидејќи требаше да избере еден од бројните автомобили на Мекларен. Иако можеби не е толку брз како 720с, тој е секако возбудлив, бидејќи може да се пофали со твин-турбо 3.8-литарски V8 со 570 коњски сили.

Во согласност со истата шема на бои како и неговиот сегашен Ф1 болид, Норис, исто така, избра да го има 570с во портокалова боја Папаја.

Себастијан Фетел – Ферари Ф40

F40 е уникатно редок и баран автомобил, бидејќи некогаш биле произведени нешто повеќе од 1300 модели.

Четирикратниот светски шампион го донесе своето пред да се приклучи на Формула 1 тимот на Ферари, што само покажува декаа го обожава брендот. Интересно е што Лучано Павароти беше претходниот сопственик на моделот на Фетел, додавајќи на неговата мистика и вредност.

Изграден во светски познатата база во Маранело на производителот, има 2,9-литарски V8, и може да генерира 478 коњски сили.

Можеби не е најбрзиот автомобил на оваа листа, но е еден од највредните.

Макс Верстапен – Porsche GT3 RS

Младиот холанѓанец ги покажува своите вистински тркачки инстинкти со оваа аквизиција, бидејќи GT3 RS е изграден за патеката.

Кога наполни 18 години, тој одлучи да го отфрли Рено Клио во корист на Порше, за што плати околу 300 илјади долари. Има изглед и чувство на тркачки автомобил, со 513 коњски сили и тркачка суспензија.

Валтери Ботас – Мерцедес Ц63 АМГ

Друг возач кој останува лојален на својот работодавец (барем засега) е Валтери Ботас, кој вози Мерцедес надвор од патеката, како и на него.

Неговиот C63 AMG е моќна машина, може да се пофали со 6,2-литарски V8, кој произведува 450 коњски сили.

Финскиот возач всушност го купи овој модел пред да потпише за тимот на Мерцедес Ф1, но оттогаш додаде уште неколку автомобили на германскиот производител во неговата гаража, вклучувајќи ги и поразумните ГЛЕ 350Д и МЛ350 4 Матик.

Даниел Рикардо – Порше 918 Спајдер

Слично како и неговиот поранешен колега во Ред Бул, Макс Верстапен, австралиецот е голем љубител на улични автомобилите на Порше.

Можеби неодамна додаде Мекларен во својата колекција, но долги години 918 беше неговиот омилен начин на транспорт.

Овој хибриден суперавтомобил има над 900 коњски сили и може да забрза до 60 километри на час за само 2,6 секунди. Целата таа брзина значи дека не е евтино, бидејќи има цена од околу 1,7 милиони долари.

Кими Раиконен – ​​Ферари 488 Писта

Кими Раиконен уживаше во две одделни престои со Ферари од 2007 година, што значи дека има акумулирано голем број на Ферари автомобили во изминатите 14 години.

Сепак, изборот е Ferrari 488 Pista, кој беше објавен на автомобилскиот саем во Женева во 2018 година.

Дизајниран е за пат и патека, бидејќи Pista е засилен со додавање на 3,9-литарски V8-способен да произведе 710 коњски сили.

Карлос Саинз – Мекларен 720с

Карлос Саинц сега можеби е возач на Ферари, но ги остави своите претходни работодавци, Мекларен, со еден извонреден подарок за разделба.

Според неговиот договор со тимот, тој доби подарок Мекларен 720, една од најценетите креации на производителот.

720с има 4-литарски твин-турбо V8, кој произведува 720 коњски сили. Се движи достигнувајќи максимална брзина од 225 километри на час, и од 0-60 за само 2,9 секунди.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема