0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Колку долги договори имаат патеките со Ф1 ?

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Формула 1 го објави најдолгиот календар во историајата за следната сезона, а во исто време и го потврди Монако за следните три години.

Во моментов три патеки и тоа Белгија, Мексико и Холандија имаа договори кои истекуваат на крајот на следната година. Спа неодамна потпиша едногодишно продолжување на соработката откако Јужна Африка не успеа да се договори за враќање во спортот. Зандворт изгледа безбеден ако се земе во предвид каков спектакл приредуваат организаторите и колку трката е популарна. Договорот на Мексико истекуваше лани, но поради пандемијата организаторите добија дополнителна година.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

На крајот на 2024 година четири патеки ќе имаат прекинати договорни саработи, меѓу нив легендарните Силверстон и Монца, а исто така и Сузука. Целосна непознаница е Австрија за која се шпекулира дека исто така има договор до крајот на 2024 година.

Држава Крај на договорот
Бахреин 2036
Саудиска Арабија 2030 [2025 in Jeddah, then Qaddiya]
Австралија 2035
Кина 2025
Азербејџан 2024
Мајами 2031
Емилија Ромања 2025
Монако 2025
Шпанија 2026
Канада 2031
Австрија 2023/24
Британија 2024
Унгарија 2027
Белгија 2023
Холандија 2023 + two-year option
Италија 2024
Сингапур 2028
Јапонија 2024
Катар 2032
САД 2026
Мексико 2023
Бразил 2025
Лас Вегас 2025
Абу Даби 2030

 

Reply

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Стaинер демантира договор со Хулкенберг

Гунтер Стаинер, тимскиот шеф на Хаас, отфрла дека потпишале договор со Нико Хулкенберг за наредната сезона.  Се зборува...