- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Кореа е во стабилна состојба по операциите

Хуан Мануел Кореа е во стабилна состојба по операцијата на ногата и малата повреда на рбетот по страшната несреќа на вчерашната трка во Формула 2.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Возачот на Заубер Јуниор беше дел од големиот судар со многу болиди каде загина младиот возач Антоан Хуберт. Тој беше однесен со хеликоптер заедно со Хуберт во блиската болница каде беа дијагностицирани многу фрактури на неговите нозе.

Хуан Мануел Кореа беше дел од страшниот инцидент на Спа. Тој е жртва на сударот што се случи пред него и немаше каде да оди и имаше контакт со застанатиот Ф2 болид.

Има фрактури на двете нозе и мала повреда на рбетот и во моментов е на интензивна нега. Неговата состојба е стабилна. Беше однесен со хеликоптер во медицинскиот центар. Тој остана свесен за целото време се до влезот во операционата сала.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

🎥 Ботас станува досаден: To whom it may concern fuck you

Незадоволен од констанните критики за неговите перформанси кои патем се светлосни години зад неговиот колега со кого иамат исти болид, Валтери Ботас едвај дочека...

РЕЗУЛТАТИ

Русија: Победа за Ботас по 10 секунди казна за Хамилтон

Валтери Ботас победи на Руското Гранд При и трет пат по ред завршува на подиум во Сочи откако неговиот колега, Луис Хамилтон, доби казна...

популарно

Хамилтон под истрага, ќе ја задржи ли пол позицијата ?

Луис Хамилтон доминантно стигна до нова пол позиција на Руското Гранд При, но по крајот на сесијата беше повикан на сослушување кај стјуардите за...