0 ден

Нема продукти во Кошничката.

КОТА ќе ги мазни нерамнините по жалбите од Ф1 и МотоГП

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Патеката на Америките ќе стави нов слој асфалт на патеката со цел да се поправат нерамнините кои беа гоем проблем на скорешните настани на автодромот во Остин.

Патеката е во функција од 2012 година и е дом на Гранд При Формула 1 трка и Гранд При настан во МотоГП. Окружувањето на патеката е мека и мочурлива почва која предизвикува пропаѓање на земјиштето, така што нерамнините и пропаѓањата на асфалтот се очекувани, особено по лошо време.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Во пресрет на овогодинешното издание на Формула 1 настанот беа направени мали поправки, а во текот на зимата ќе следува поголема реконструкција.

работиме со консултанти на ревидирање на дизајнот на асфалтот и дијганоза на деловите на кои треба да се постави нов асфалт. радарски и ласерски се проверува земјиштето со посебна опрема и софтвер со цел да се идентификуваат сите места каде што се потребни проверки.

потоа на кота ќе се работи на репарирање на делот од 2от до 10от свиок од патеката како и од 12та до 16та кривина како и да се засилата деловите околу вториот и 10от свиок.

дополнително, работиме со надворешни компании за да обезбедиме нов асфалт и база за истиот, така што и кога има поројни дождови да немаме проблеми од ваков вид – велат од американскиот автодром.

МотоГП се враќа на патеката како трка број 4 годинава на 10 Април, додека Формула 1 настанот ќе биде на 23 Октомври.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Рикардо: Популарноста на Ф1 во Америка не е присилена

Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо, вели дека популарноста на Формула 1 во Соединетите Американски Држави не се...

Берни неубеден во американизирањето на Ф1

Берни Еклстон, поранешниот шеф наспортот, откри дека никогаш не сонувал и не предвидувал американски начин на водење...