- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Кој Корона вирус? 175,000 билети продадени за Инди 500 во Август

Додека во Европа постои резервност за отворање на големи јавни настани, а особено да се дозволи публика, во САД продолжуваат како ништо да не се случува.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Минатиот викенд на патеката Road America се одржа првата трка со гледачи, а Индијанополис 500 се очекува исто така да се одржи пред публика. 104то издание на најголемиот тркачки настан во светот е моментално закажан за 23ти Август и се превземаат сите напори истиот да се одржи пред полни трибини. 

Иако не е јасно колку од тие билети се продадени пред пандемијата од Корона вирусот, се претпоставува дека голем дел од купувачите ќе се појават доколку е дозволено. Истото е многу веројатно, бидејќи иако трката во ИндиКар на патеката за Формула 1 ќе се одржи следниот викенд без гледачи, Индијана се очекува да дозволи јавниот живот да се врати во нормала од следниот месец.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Марко изненаден од се посилниот Мерцедес

Доктор Хелмут МАрко смета дека Ред Бул Хонда заостануваат поради неочекувано големиот напредок на Мерцедес со нивниот мотор сезонава. “Биковите“ се надеваа дека Макс Верстапен...

РЕЗУЛТАТИ

Штаерска: Доминантна 1-2 на Мерцедес и пропаст во Ферари

Откако стана првиот возач кој 14 сезони по ред освојува пол позиција на некоја трка, Луис Хамилтон дојде и до својата 85та победа во...

популарно

🎥 360 степени од болидот на Албон … Луис за казна си

Формула 1 ја објави снимката од камерата со приказ од 360 степени од болидот н Алекс Албон на која се гледа како младиот британец...