Круг.мк предлог 11/11: Grand Prix

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ретко кој Формула 1 фан ја нема гледано Drive to survive серијата на Netflix чија следна сезона се очекува наскоро, но предсезонските тестови се на средина на Март, така што krug.mk ви предлага листа од 11 документарци како загревање за сезоната.

Класиката на Џејмс Гарнер може слободно да биде холивудски блокбастер, а во него Фил и Граем Хил како и Хуан Мануел Фанџо помеѓу останатите во измислената Формула 1 сезона 1966 година.

Многумина сметаат дека Grand Prix е репер за тркачки филм и јасно е зошто е тоа така, реални снимки се користени во измислен филм со цел да се потенцира гламурот и опасностите на Формула 1 во 1960-тите години.

Youtube го нуди филмот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема