- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Круг.мк предлог 3/11: Michael Schumacher: The Making of a Legend

Ретко кој Формула 1 фан ја нема гледано Drive to survive серијата на Netflix чија следна сезона се очекува наскоро, но предсезонските тестови се на средина на Март, така што krug.mk ви предлага листа од 11 документарци како загревање за сезоната.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Интензивни детали од кариерата на легендарниот великан Михаел Шумахер, документарецот содржи невидени тркачки снимки и интервјуа со седумкратниот шампион.

Заедно со премиерните снимки на триумфите и контроверзиите на Црвениот Барон, во документарецот учествуваат и Лука ди Монтеѕемоло, Хуан Пабло Монтоја, Фернандо Алонсо, Стефано Доменикали, Рос Браун, Мика Хакинен и Дејмон Хил.

Филмот е бесплатен за претплатниците на Ф1 ТВ, а го има и на Youtube.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

РЕЗУЛТАТИ

популарно