- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Круг.мк предлог 5/11: Jochen Rindt: Uncrowned Champion

Ретко кој Формула 1 фан ја нема гледано Drive to survive серијата на Netflix чија следна сезона се очекува наскоро, но предсезонските тестови се на средина на Март, така што krug.mk ви предлага листа од 11 документарци како загревање за сезоната.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Приказната за Јохен Ринд е често заборавена, но австриецот остави големо наследство во Формула 1 кога го загуби животот во Монца во 1970 година на само 28 години.

Документарецот ја раскажува “бајката“ за единствениот постхумен Формула 1 првак, а интерјува имаат и доктор Хелмут Марко, Сер Џеки Стјуард, Берни Еклстон и познатиот новинар Дејвид Тремајн.

kompanijThis documentary tells the tale of Formula 1’s only posthumous world champion and features the likes of Dr Helmut Marko, Sir Jackie Stewart, Bernie Ecclestone and hall of fame journalist David Tremayne with brilliant period footage and imagery to boot.

Документарецот е достапен на Youtube.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

РЕЗУЛТАТИ

популарно