Круг.мк предлог 6/11: McLaren

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ретко кој Формула 1 фан ја нема гледано Drive to survive серијата на Netflix чија следна сезона се очекува наскоро, но предсезонските тестови се на средина на Март, така што krug.mk ви предлага листа од 11 документарци како загревање за сезоната.

Сторијата за Брус Мекларен и неговите напори да основа своја Формула 1 екипа се документирани во овој филм кој не смее да се пропушти од 2017 година за славниот новозеланѓанец. Неговата оставштина продолжи и по неговата смрт и екипата стана вториот најтрофеен тим во историјат на спортот.

Марио Андрети, Крис Амон, Дан Гурни и Емерсон Фитипалди се дел од документрецот кој е достапен на Youtube.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема