Круг.мк предлог 8/11: If You’re Not Winning… You’re Not Trying

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ретко кој Формула 1 фан ја нема гледано Drive to survive серијата на Netflix чија следна сезона се очекува наскоро, но предсезонските тестови се на средина на Март, така што krug.mk ви предлага листа од 11 документарци како загревање за сезоната.

Приказна за успешниот тим Лотус кои освоија конструкторска титула од 1973 година додека возачите Емерсон Фитипалди и Рони Питерсон имаа неверојатни дуели на патеката. Тоа беше сезона во која Франсоа Чевер го загуби животот, а Џеки Стјуард за заврши кариерата со Тајрел.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема