Круг.мк предлог 9/11: A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ретко кој Формула 1 фан ја нема гледано Drive to survive серијата на Netflix чија следна сезона се очекува наскоро, но предсезонските тестови се на средина на Март, така што krug.mk ви предлага листа од 11 документарци како загревање за сезоната.

Аналитички поглед на кариерата на големиот аргентинец, Хуан Мануел Фанџо, често сметан за најголемиот возач во Формула 1.

Документарецот одлично не потсетува на талентот кој аргентинецот го имаше зад управувачот. Алан Прост, Сер Џеки Стјуард и Фернандо Алонсо имаат свој збор во филмот кој може да се гледа на Netflix

Whether or not you end up agreeing with the reasoning, A Life of Speed still does a great job of exhibiting Fangio’s talent and reminds us of the genius the Argentine driver possessed behind the wheel.

The likes of Alain Prost, Sir Jackie Stewart and Fernando Alonso make his case, with the documentary available to stream on Netflix.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема