? Ландо ги “нанижа“ Рикардо и Фетел во неколку кривини

Ландо Норис имаше фантастичен старт во Америка и во само неколку кривини во вториот сектор од патеката ги претекна Даниел Рикардо од Рено, но и Ферарито на Себастијан Фетел.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

По 10 извозени кругови, Саинз би се вратил во нормала

Карлос Саинз изјави дека не му се потребни повеќе од 10 кругови за да се врати во нормала при рестартот на Формула...

популарно

Ферари со 20 “коњи“ повеќе во Австрија

Ферари цели да покаже посилен мотор уште на првата трка на Ред Бул Ринг во Австрија каде италијанците ќе донесат мотор со 20 коњски...