0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Лас Вегас ќе се вози во 22 часот по локално време

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Премиерата на Формула 1 во Лас Вегас ќе биде најдоцна во денот споредено со било која досега одржана трка во историјата на тркачката серија.

Официјални лица од спортот потврдија дека трката, која патем ќе се одржи во Сабота, ќе почне во 22 часот по локално време, што ќе рече 7 часот наутро по македонско време. Исто така, трката ќе биде претпоследна во календарот со 24 настани, ќе следува единствено Абу Даби.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Настанот ќе биде од 50 кругови на 18 Ноември, прва трка во Сабота во Формула 1 од 1985 година, тренинзите ќе бидат во Четврток, а квалификациите во Петок.

Должината на патеката ќе биде 6,1 километри со 17 кривини и ќе минува по историскито Стрип во Вегас.

гранд при трката во лас вегас ќе го подигне спортот на повисоко ниво. да се организира гранд при трка во главниот град за забава во светот ни дозволи спектакуларен план за прослава кој не е виден никогаш претходно и сето тоа во најдобрата арена во светот.

целиот град е нетреплив за следната трка и се што ќе се случува околу неа. фановите едноставно не сакаат да помислат да го пропуштат настанот. јасно е дека гранд при на лас вегас ќе биде најважниот настан следната сезона – посочи стефано доменикали.

Лас Вегас ќе биде една од трите трки во Северна Америка догодина.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Перез казнет, но ја задржува победата

Серхио Перез може да продолжи со прославата на својата победа во Сингапур по конечната одлука на стујардите. Возачот...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Ф1 со шест спринт трки догодина

Формула 1 ќе одржи шест спринт трки следната сезона откако ФИА конечно одобри промени во календарот по...

Доменикали: Германија се откажа од трка

Главниот извршен директор на Формула 1, Стефано Доменикали, е незадоволен од официјалните лица во Германија поради фактот...

Расел: Остин ни е најголема шанса за победа

Џорџ Расел изјави дека трката Американското Гранд При во Остин е најреална шанса за првата победа на...