0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Латифи: Никако немам брзина

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Канаѓанецот Николас Латифи изјави дека никако не може да извади перформанси од својот ФВ44 и нема одговор зошто е тоа така. 

Тој имаше конечно шанса да вози на домашната трка во Монтреал во својата трета Формула 1 сезона и заврши на 16та позиција на крајот на трката. 

Искуството во Канада беше посебно. Одлично е да се вози на домашна трка каде ја имаш поддршката на семејството, пријателите и сите на трибините – посочи ники.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Но и покрај тоа, Латифи не е многу среќен и задоволен.

Во однос на патеката, не уживав многу затоа што Ни недостасува брзина. Мора да разбереме зошто, бидејќи немаме одговори во моментов. Како и да е, ние немаме брзина и не е само до оваа трка. 

Има гласини дека во иднина Латифи во Формула 1 тимот на Вилијамс ќе биде заменет од Оскар Пиастри, младиот возач на Алпин. Шафнауер од Алпин беше забележан во разговори со Јост Капито од Вилијамс во Канада и се појави Мајкл Андрети во падокот. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Хамилтон инвестирал во бизнис со зеленчук и овошје

Седумкратниот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон, учествувал во финансирањето на бизнисот со зеленчук и овошје Запп.  Откако се...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Албон во Вилијамс и догодина

Вилијамс потврдија дека Александер Албон ќе остане дел од нивниот Формула 1 тим и следната година откако...

Капито откри: Албон не сака во Астон Мартин

Шефот на Вилијамс, Јост Капито, откри дека Александер Албон не е заинтересиран да направи трансфер и да...

Латифи не знаел дека има најбрз прв сектор

Николас Латифи бил изненаден по квалификациите кој ги заврши во првиот сегмент откако од тимот му кажале...