0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Латифи се мачи да стекне верба во болидот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Николас Латифи призна дека се мачи да го вози болидот на Вилијамс и да стекне верба во истиот.

Канаѓанецот има многу тежок почеток на сеоната и е еден од само двајцата возачи на гридот, заедно со Мик Шумахер, кои немаат освоено поени по првите 5 трки од сезоната. Неговиот колега, Александер Албон има 3 поени по 10то место на Имола и 9то во Мајами.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ники призна дека има проблеми со болидот од почетокот на сезоната, но е убеден и верува во напредок.

очигледно е дека перформансите не се онакви какви што сакам да бидат. по имола доста детални ги објаснив проблемите што ги чувствувам како и невербата во болидот, нешто што е клучно во возење на овие болиди.

од некои причини, болидот не е на нивото кое треба д биде и мислам дека секогаш кога го возам болидот, напредувам во таа област имам тежок старт, јасно е дека не сме онаму каде што сакавме како екипа, ни недостасува потисна сила, но се мачиме и со балансот.

комбинација од новите карактеристики на болидот споредено со претходните години ни прават проблеми со чувството во болидот и начинот на кој се тркаме – посочи латифи.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Капито ги разгледува можностите за соработка со Ауди

Јост Капито изјави дека неговиот тим ги разгледува можностите кои ги нуди Ауди за можно партнерство.  Тимот од...

Вилијамс сакаат формата од трка да ја имаат и на квалификации

Вилијамс велат дека треба да работат на подобрување на темпото на квалификациите на претстојните настани по неколку...

Капито: Нема да го отпуштиме Латифи

Шефот на Вилијамс уште еднаш потврди дека местото на Николас Латифи не е во никаква опасност да...