Леклер во одбрана на Хамилтон: Не е случајно во Мерцедес

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Изданието на Џорџ Расел на ланското Шакирско Гранд При кога го менуваше Луис Хамилтон поттикнаа сомнеж во седумкратниот првак, но, Шарл Леклер не е помеѓу тие кои се сомневаат во неговите способности.

Седумкратниот првак паузираше на втората трка во Бахреин лани откако беше позитивен на корона вирус, а Мерцедес одбраа да го заменат со Расел. Возачот на Ввилијамс водеше во најголем дел од трката пред грешка при промената на гуми и дупната гума да му ја уништи шансата за победа.

По одличното издание на Џорџ, многумина сметаа дека актуелните прваци може “комотно“ да го заменат Хамилтон со Расел, многу поефтина варијанта која носи исти резултати, но Леклер не смета така.

неговото резиме говори само за себе. сеуште има луѓе кои велат дека победува поради тоа ш то вози во најсилниот болид, но таму не стигнал случајно – смета леклер.

Запрашан како се справува со критиките кон себе, Леклер откри дека научил да се носи со тоа откако претходно е целосно искрен кон себе во врска со перформансите.

учам секоја следна сезона дека сум одговорен кон многу луѓе, пред се кон себе. знам дека добро одработувам, но знам и кога можам повеќе. сепак, има моменти кога давам се од себе и испорачуам, но од надвор тоа не се гледа и може да фрустрира.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема