Леклер како Хамилтон, започнува свој моден бренд

Шарл Леклер откри дека неговито живот е поблизок до оној на Луис Хамилтон одошто до оној на Себатијан Фетел откако откри дека слично како и шампионот од Мерцедес, започнува свој моден бренд.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Откако мина во Ферари, одлично се покажа во својата прва година во Маранело, а втора во Формула 1, победи на две трки и освои шест пол позиции сезонава, по што младиот возач од Монако е една од најголемите ѕвезди во падокот.

Хамилтон често знае да каже дека неговите активности надвор од патеката многу му помагаат да се фокусира на патеките, нешто што го чувствува и Леклер.

како и луис, и јас ќе започнам своја модна линија, нешто што сакав да го направам долго време. во тој поглед ќе бидам повеќе како луис затоа што сакам да се пробам на други фронтови, пристап кој мислам дека ќе ми помогне дасе исклучам по тркачките викенди – објасни шарл.

НАЈНОВО

Волф забележал проблеми во врската помеѓу Фетел и Ферари

Тото Волф не бил изненаден кога дознал за заминувањето на Себастијан Фетел од Ферари, откако приметил проблеми во нивната врска. Фетел се приклучи...

популарно

Тод објаснува зошто Себ не успеал да го копира Шумахер

Жан Тод, првиот човек на Ферари, верува дека недостаток на обединетост во Ферари е главна причина што Себастијан Фетел не успеал да го копира...