0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Леклер мотивиран, не се откажува од титула

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Шарл Леклер откри дека е силно мотивиран да се ори за шампионската титула и покрај скорешните проблеми и фактот што заостанува 49 поени зад Макс Верстапен

Моначанецот беше во одлична форма на почетокот од годината кога “врза“ две победи за Скудерија, но проблемите со изджливоста во Шпаноја и Азербејџан како и грешката со стратегијата во Монако, го спушти на 3то место кај возачите. Моначанецот се надеваше да дојде до силен резултат во Канада, но промената на моторот и почетокот од последниот ред му донесе тешка трка.

почнуваме од ново на силверстон каде што целам да се вратам на победи. шампонатот е многу долг, недостасуваат 49 поени, две победи и веќе сме на нула. искрено мораме да се концетрираме само на себе.

не сум загрижен, туку силно мотивиран конечно да имам чист виенд без проблеми и да покажам колку сме силни – посочи леклер.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Иако надежта не е стратегија, сепак Шарл се надева дека Макс треба да има проблеми на неколку трки за да тој успее да го стигне, нешто што е можно ако се земат во предвид проблемите на Чеко од Канада.

очигледно е дека ред бул си иаат проблеми, така што идржливоста секако дека ќе биде проблем. но, тоа е тоа што ни треба, без разлика дали ќе имме тешки викенди како овој до крајот, мораме да одиме на максимум поени, тоа е наша цел. ако притискаме до максимум, имаме потенцијал да се вратиме на врвот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Саинз уверен дека сега може да форсира со болидот

Карлос Саинз се чувствува многу поудобно во неговото Ферари по силната трка во Канада каде конечно имаше...