Леклер призна дека се обидел да стане веган

Шарл Леклер откри дека во текот на зимата се обидувал да стане веган откако Луис Хамилтон, шесткратниот Формула 1 првак, го популаризираше тој начин на живот со честите изјави на таа тема.

експериментот траеше шест недели и научив многу од тоа – откри шарл.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

22-годишниот возач призна дека немал совршено искуство:

се обидов да јадам веганска храма, но не се чувствував совршено додека така се хранев. нутриционизмот е индицидуална работа – изјави леклер за германски RTL.

Тој заклучил дека со вообичаената исхрана се чувствувал подобро подготвен за почетокот на сезоната.

навистина многу тренирав и работев и сум најдобро подготвен во мојата каирера, а патем ослабев и четири килограми.

дефинитивно сум подобро подготвен годинава во однос на минатата и знам што да очекувам како дел од тимот на ферари.

НАЈНОВО

Одложено и Канадското Гранд При

Големата награда на Канада официјално е додадена на листата на одложени настани од Формула 1 календарот за 2020 година поради пандемијата на Ковид-19 вирусот...

популарно

Мерцедес ги поставија условите за нивното учество во Ф1

Шефот на Дајмлер, Ола Калениус, ги постави условите и правилата под кои Мерцедес би продолжиле во Формула 1. Иако никој не очекува шесткратните шампиони да...