- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Леклер ќе прави римејк на легендарниот филм на Лелуш

На големо се зборува дека Леклер ќе биде во главна улога на римејк на легендарниот филм C’etait un Rendezvous на Клод Лелуш, а снимањето треба да се случи овој викенд. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Улиците на Монако ќе се затворат неколку часа за да се случи снимањето кое ќе го води легендарниот режисер, а властите од Монако потврдија дека улиците ќе бидат затворени од 6.45 часот до 9 часот наутро.

Лелуш е познат откако го прикажа краткиот филм снимен низ улиците на Париз каде се вози со голема брзина. Снимањето низ улиците на Париз е без специјални ефекти и снимено “во еден обид“ со камера закачена на предниот дел на неговиот Ферари. 

Новиот филм ќе се вика Le Grand Rendez-vous.

Властите од Париз не биле расположени да ги затворат улиците за Лелуш да знима, барањето на режисерот било одбиено и тој решил да го сними на “своја рака“. Откако го објавил филмот бил уапсен и неговата дозвола била одземена. Филмот постои на пиратска копија многу години пред да се објави на ДВД во 2003 година. Има многу гласини за снимањето и за автомобилот за кој се верува дека всушност бил Ферари 275 ГТБ. 

Иако Лелоуш кажува дека тој возел, се верува дека зад воланот бил Жак Лафит кој е Формула 1 возач. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Саудијците ги негираат обвинувањата за нивната трка

Шефот на Моторспорт федерацијата на Саудиска Арабија кои ќе бидат главни организатори на Формула 1 трката догодина ги разбира фановите околу скептицизмот кој владее...

РЕЗУЛТАТИ

Турција: Хамилтон докторски до 7та шампионска титула

Луис Хамилтон, сосема, сосема неочекувано, победи на Турското Гранд При крај Истанбул и на докторски начин стигна до својата 7ма шампионска титула во Формула...

популарно

Ферари со иновативен мотор за 2021 под име “суперфаст“

Во шест месеци минатата година Скудерија Ферари стана од екипа со најсилен мотор во екипа со најслаб мотор на гридот, а причината за тоа...