0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Луис повеќе не е помеѓу 10те најдобро платени спортисти

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Луис Хамилтон повеќе не е дел од листата на Форбс за најдобро платени спортисти минатата година.

Седумкратниот Формула 1 првак во 2017 година беше последен на топ 10 листата, а лани беше на 8мо место. Во 2021 година, британецот заработил вкупно 82 милиони долари

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

На прво место на листата е легендарнито аргентински фудбалер, Лионел Меси, кој лани летото ја напушти Барселона за да се прсели во Парис Сен Жермен поради финансиските проблеми на шпанскиот клуб. Неговата заработувчка константно се зголемува, така што тој го превзема лидерското место од Конор Мекгрегор кој беше најбогат лани. Меси заработил неверојатни 130 милиони долари, а боксерот има намалена заработувачк затоа што го продал својот удел во својот бренд за произвотво на виски.

НБА кошаркарските ѕвезди Леброн Џејмс и Кевин Дурант беа дел од ланската и овогодинешната листа, исто како и легендрниот тениср Роже Федерер, португалецот Кристијано Роналдо и бразилецот Нејмар.

1 Лионел Меси 130 милиони долари
2 Леброн Џејмс 121.2 милиони долари
3 Кристијано Роналдо 115 милиони долари
4 Нејмар 95 милиони долари
5 Стефон Кари 92.8 милиони долари
6 Кевин Дурант 92.1 милиони долари
7 Роже Федерер 90.7 милиони долари
8 Канело Алварез $90 милиони долари
9 Том Брејди $83.9 милиони долари
10 Јанис Антетокумпо 80.9 милиони долари

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Ралф: Расел е друга класа спордено со Ботас

Ралф Шумахер смета дкеа младиот Џорџ Расел е друга класа споредено со неговиот претходник, Валтери Ботас. Актуелните конструкторски...