0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Мазепин има проблем со виза за Америка

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Двајца руски возачи имаат проблем со влез во Соединетит Американски Држави пред трката во Остин, Тексас. 

Ирина Сидоркова која вози во женската В серија во Остин беше одбиена за американска виза. 

Мојата сезона заврши затоа што Ме одбија за виза. Прво ме одбија за интервју во амбасадата во Оман, подоцна преку В серија и во моментов Формула 1 и еден конгресмен пробуваат да го решат проблемот – откри сидоркова.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Таа изјави дека за прв пат нема да може да се трка поради тоа што нема виза. 

Сакам да кажам дека сум русинка и горда сум на тоа. Ќе продолжам како и да е. 

Но, и единствениот возач од Русија на Формула 1 гридот, Никита Мазепин има слични проблеми. 

Би сакал да останам подолго, но гледам дека руските возачи имаат проблем со виза. Добив виза за Мексико, но мислам дека тоа не е баш најдобра опција. 

Дури и менаџерот на Алфа Ромео, Беат Зендер, кој патува во Америка од родната Швајцарија, има проблеми со виза. 

Ова беше најдолго мое патува, 38 часа и пристигнав ден подоцна. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Мазепин не сака во Индикар

Русинот Никита Мазепин изјави дека не е заинтересиран за влез во американската Индикар тркачка серија. Иако беше отпуштен...

Мазепин: Руското Гранд При си ги доби парите назад

Никита Мазепин откри дека смета оти промотерите на Големата награда на Русија си ја добиле уплатената котизација...

Шумахер: Канада беше како торта без шлаг

Мик Шумахер вели дека неговиот силен настап во квалификациите во Монтреал, проследен со неговото предвремено откажување на...