0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Мазепин ќе тужи за неисплатени плати

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Никита Мазепин изјави дека ќе го тужи американски Хаас за неисплатени плати. 

Рускиот возач, чија компанија Уралкали го спонзорираше Хаас, беше избркана од падокот како дел од светските санкции против Русија. Мазепин направи фонд за подршка на руските спортисти кои се под санкции и сега реши да си ги бара своите неисплатени плати од Хаас. 

кога тие ми го раскинаа договорот, не ми ги исплатија платите. Мислам дека тие најмалку што треба да направат е да ми ја исплатат платата до тој момент. Целиот свет е против нас и мислам дека тоа е погрешно, Но тоа е мое мислење. Не се исполнети обврските – посочи никита.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мазепин изјави дека неговиот татко Димитри ги тужи Хаас поради раскинувње на спонзорскиот договор. 

Мора да разбереме дека тоа се два различни договори. Раскинување на спонзорство е различно од ова. Тоа се различни работи. Доколку не си ги добијам парите, се гледаме на суд. Тоа е мое лично. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Мазепин не сака во Индикар

Русинот Никита Мазепин изјави дека не е заинтересиран за влез во американската Индикар тркачка серија. Иако беше отпуштен...

Мазепин: Руското Гранд При си ги доби парите назад

Никита Мазепин откри дека смета оти промотерите на Големата награда на Русија си ја добиле уплатената котизација...

Шумахер: Канада беше како торта без шлаг

Мик Шумахер вели дека неговиот силен настап во квалификациите во Монтреал, проследен со неговото предвремено откажување на...