0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Мансел: Алонсо може да си даде авто гол

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Најџел Мансел, Формула 1 првакот од 1992 година е загрижен дека посветеноста на Фернандо Алонсо на две серии годинава може да му наштети на Мекалрен. Освен Формула 1, шпанецот сезонава ќе комплетира и ВЕЦ серија со многу густ календар сакајќи да стане вториот возач во историјата на моторспортот со Тројна круна.

Откако му пропадна ланскиот обид за победа на Индијанаполис 500, Алонсо сака годинава да победи на 24 часа Ле Ман и тој триумф да го придодаде на победите од големата награда на Монте Карло.

Не знам која е мотивацијата на Алонсо, но по мене тој нема да биде доволно конкурентен како што сите се надеваат ако се рефрла од една на друга тркачка серија.

Кога сте роден победник сакате секогаш да бидете конкурентни и да се тркате при врвот. Ако рационално размислувате и се обидете да завршите неколку работи одеднаш, може да си дадете авто гол – изјави Менсел за Sky Sports.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Британецот Мансел е единствен возач кој во исто време бил првак во Формула 1 и во КАРТ во 1993 година, но сеак смета дека Фернандо треба да даде приоритет на една серија.

Условите денеска се многу поразлични од порано. Издржливоста е многу подобрена, но не смее една серија да ви до одвлекува вниманието од друга. Ако се е совршено складно, тогаш може да биде фантастична забава.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Хакинен го пофали извонредниот Алонсо

Фернанд Алонсо ја започна својата Формула 1 кариера истата година кога Мика Хакинен се пензионираше, но финецот...

Окон сака Алонсо да остане во Алпин

Естебан Окон потенцираше дека би сакал Алпин да го продолжат договорот на неговиот колега, Фернандо Алонсо.  Тимот на...

Розберг ја откри слабоста на Алонсо

Нико Розберг откри дека е голем фан на Фернандо Алонсо исмета дека двократниот првак е еден од...