0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Мансел заработил 6 милиони фунти од продажба на болиди

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Неодамна на аукција беа продадени два болиди на Најџел Мансел за сума од 6 милиони фунти. 

Тој во својата кариера возеше неколку легендарни болиди, а меѓу нив е болидот на Вилијамс ФВ14 кој е познат како таксито на Сена. Таквиот примерок беше продаден за неверојатни 3.45 милиони фунти. Болидот се продаде без мотор Рено, а Мансел го имаше добиено од екипата како сувенир. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Вториот продаден болид на Мансел е Ферари 640 од 1989 година. Со него тој победи во Бразил истата година и уште еднаш во Унгарија. Тој болид беше комплетен, заедно со мотор, и се продаде за 3.51 милион фунти.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Волф: Ни треба максимум од Баку

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека неговиот тим мора да ја максимизира секоја можност на Големата...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...