0,00 ден

No products in the cart.

Марко откри што не било во ред со Макс во Америка

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

најново

ПАДОК КЛУБ

Хелмут Марко од Ред Бул објасни што не било во ред со Макс Верстпен за време на Американското Гранд При откако по крајот на трката, која холанѓанецот ја победи, се дозна дека тој бил болен.

Колегата на Верстапен, Серхио Перез, исто така беше болен за време на трката во Америка, а тоа што му откажа механизамот за пиење вода во текот на трката само му одмогна. Но, Макс не ја откриваше својата здравствена состојба се додека не заврши трката.

тој имаше вообичаена настинка која постои и покрај тоа што сме во панедамија, но поради ситуацијата може да се поколебате. само на почетокот на трката не му беше добро, но пиеше многу течност за време на трката и поради тоа ситуацијата му се подобри – откри доктор марко.

Сепак, доктор Марко посочи дека ситуацијата не влијаела воопшто на концентрацијата на холанѓанецот со оглед на тоа какоМакс ја одработи трката под притисок од Луис Хамилтон.

во ниту еден момент тој не се почувствува под опасност, сосема спротивно, брзината која ја покажа беше извонредна. исто така, прегледот врз ситуацијата кој го имаше на целата трка беше неверојатен. на пример, сфати дека ќе биде правилно да го натераме луис хамилтон во бокс преку влегување на серхио перез, нешто што не е негова работа, туку на инженерите.

Сепак, Макс закрепнал и се чувствува одлично во пресрет на трките во Мексико и Бразил кои Марко смета дека мора да ги победат за да одат со поголема самодоверба до крајот на сезоната.

следните две трки во мексико сити и сао паоло традиционално повеќе ни одговараат одошто на мерцедес поради надморската височина. но, не се ослонуваме премногу на тоа туку како и во остин, ќе се обидеме да извадиме се од болидот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНО

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПАДОК КЛУБ

повеќе на оваа тема