Мекларен ветуваат возбудливи шари заедно со БАТ

Мекларен открија дека шарата на нивниот следен болид ќе биде посебна како резултат на продолжување и засилување на соработката и партенрството со Бритиш Американ Тобако (БАТ),

Екипата од Вокинг ја почна соработата со “цигарџиите“ на почетокот на оваа година со цел да се промовираат електронските алтернативи на цигарите како дел од асортиманот на БАТ.

Партнерството е успешно за двете страни, Мекларен се 4ти во поредокот, а БАТ добиваат одлична промоција, така што пред трката во Абу Даби решија да го продолжат договорот и во соработката да го вклучт и Индикар проекто на компанијта.

Компанијата ќе стане многу поголем спонзор на тимот со поголемо присуство на брендот на шасијата, а имињата на производите ќе бидат напишани на страничните крила, внатрешинот дел од халото како и предното крило.

Во врска со промената на шарите на болидот, Главниот извршен директор на Мекларен, Зек Браун, најави дека промените ќе бидат очигледни.

шарите на нашата шасија, кои нема да ги откриеме се до претставување на болидот во февруари ќе изгледаат навистина посебно. сигурен сум дека болидот ќе им се допадне на сите, слично на она што бат го користи секаде каде што е спонзор, но не сакам да откривам ништо повеќе и да го расипувам впечатокот. сепак, изгледа впечатливо и ќе бидеме лесно забележливи на патеката – откри браун.

Сепак, Зек потенцираше дека и покран впечатливиот дизајн, на болидот ќе доминира нивната препознатлива папаја портокалова боја.

бат ќе биде наш најголем парнер, но секогаш ќе останеме на нашата папаја портокалова затоа што на тој начин ја славиме историјата на мекларен.

И покрај тоа што “цигарџиите“ стануваат најголеми партнери во Вокинг, тие немаат намера да одат на следното ниво и да станат спонзори во името на тимот.

НАЈНОВО

Зандворт ќе ги исполни безбедносните стандарди

Патеката во Зандворт која ќе биде домаќин на Холандското Гранд При во 2020 година во Формула 1 ќе ги исполни потребните Ниво 1 стандарди...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Вилнев смета дека Леклер ги задржувал Ферари сезонава

Жак Вилнев смета дека нетрпеливиот Шарл Леклер ги задржувал и забавувал Ферари оваа тркачка сезона. Никогаш недокажаниот Формула 1 првак од 1997 година смета дека...