- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мекларен: Не сме добри при застанување во бокс

Тимскиот шеф на Мекларен, Андреас Сеидл, признава дека ефикасноста при влегувањата во бокс и промена на гуми за време на трка сеуште е работа во развој за целата екипа.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Погрешни влегувања не се непознаница за Мекларен, кои имаа проблеми на трката во Мексико во 2019 година, при што болидот на Норис влијаеше над стратегијата за Саинз. Потоа, на Силверстон годинава, Саинз истакна дека тимот загубил лесни поени поради долго задржување во бокс.

Тоа е област во која не сме сеуште каде што сакаме да бидеме. Ако споредиме помеѓу 2019 и 2020 година, среќен сум со нашиот развој од страна на опрема. Не сме имале катастрофално влегување оваа година, додека Во 2019, болидите изгубија тркала два пати.

Мора да бидеме пофокусирани. Во исто време, немаме брзина и постојаност. За жал, не постои краток пат. Работиме напорно за да се подобриме.

на последните неколку трки имавме постојано менување на пневматици под 3 секунди. На Монца, и покрај два болида наеднаш, ги имавме второто и третото најбрзо менување на пневматиците. Се движиме во правилна насока – откри сеидл.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Биното задоволен што Саинз ќе вози за него догодина

Матиа Биното е многу среќен и задоволен со изборот кој тимот го направи за замена на Себастијан Фетел следната сезона. Слабниот тим од Маранело одбра...

РЕЗУЛТАТИ

Португалија: Хамилтон го сруши Шумахер, 92ра победа за шампионот

Луис Хамилтон го сруши Михаел Шумахер од првото место на вечната листа на победници со својот триумф на Португалското Гранд При што беше победа...

популарно

Мерцедес објаснија зошто не му дозволиле софт на Ботас

Тото Волф објасни дека Мерцедес биле “тврди“ во својата одлука во однос на планираната стратегија за Валтери Ботас на Португалското Гранд При и покрај...