Мерцедес го враќа црниот болид во акција со В14

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мерцедес го покажаа својот болид за сезоната 2023 година кој ќе биде целосно црн во обид да ја намали својата тежина.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

На дигиталната презентација денеска, Мерцедес го покажа болидот заедно со своите возачи Хамилтон и Расел, тимскиот шеф Тото Волф и резервниот возач Мик Шумахер.

Болидот ќе биде мат црн слично но различно црн од тој што го користеше во 2020 и 2021 година кога сакаа да испратат антирасистичка порака. Но сепак бојата е дел и од проектот за намалување на тежината.

Двајцата возачи ќе го пробаат болидот на Силверстон во текот на денот.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мерцедес очекува оваа сезона да се врати во предниот ред откако имаа лоша сезона минатата година во која имаа само една победа.

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ф1 промоции 2023

популарни вести

НАЈНОВИ ВЕСТИ