0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Мерцедес го земале Расел од БМВ во последна минута

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Џорџ Расел го откри текот на својата кариера откако добил понуда од БМВ пред да потпише за јуниорската програма за Мерцедес. 

Сега кога е веќе дел од сениорскиот фабрички тим на “сребрените стрели“, Расел отворено зборуваше за своите шанси на почетокот на кариерата кога се одлучил да вози Карлин и Фолксваген, а ги одбил Мерцедес. 

По мојот состанок со Тото на почетокот на 2015 година, му пратив mail во кој му се заблагодарувам за советот, но му кажав дека ќе останам со Карлин и Фолксваген. Мислав дека доколку сум сеуште добар, Мерцедес ќе останат заинтересирани. ТОј ми одговри дека носам грешна одлука, но ќе останеме во контакт – откри расел.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Подоцна, повторно добил понуда од Мерцедес, но имал уште една од ривалскиот БМВ. 

Тогаш тие ми појаснија, доколку потпишам со БМВ, нема да добијам нова понуда од Мерцедес и беа многу јасни. Имав понуда од БМВ да се тркам во ДТМ што беше втор најдобар шампионат по Формула 1. Имав 16 години и се работеше за многу пари. Се одлучив за Мерцедес бидејќи се работеше за Формула 1, а БМВ беше ДТМ. Морав да ризикувам. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

Клетвата „Монако“ на Леклер продолжува

Лидерот во генералниот пласман, Шарл Леклер, го искрши стариот болид на Ники Лауда за време на демо...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Ралф: Расел е друга класа спордено со Ботас

Ралф Шумахер смета дкеа младиот Џорџ Расел е друга класа споредено со неговиот претходник, Валтери Ботас. Актуелните конструкторски...

Мекларен го купи Формула Е тимот на Мерцедес

Мекларен потврдија дека од следната Формуа Е сезона ќе станат дел од електричната тркачка серија откако договориле...