- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мерцедес “го украде“ АМД од Ферари

Мерцедес објавија дека опстигнале неколку годишен договор за еден од лидерите во компјутерската технологија на високи перформанси, АМД, компанија која претходно ги спонзорираше Ферари.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Италијанците го отстранија името на АМД од својата листа на партнери на својот вебсајт откако стана јасно дека нема повеќе да соработуваат. Логото на гигантот во производство на процесори ќе биде видливо на кокпитот на болидите како и на облеките на возачите и персоналот.

во амд сме најдобри кога креираме техногии кои го притискаат тоа што се смета дека е невозможно во компјутерите со високи перформанси. воодушевени сме што ќе работиме заедно со мерцедес, екипа која располага со врвот од технологијата и со кои делиме дух на неверојатни иновации и перформанси – изјави џек тејлор, главниот за маркетигн во амд.

На ова, Тото Волф додаде:

иновацијата е срцето на формула 1 и ние секогаш се обидуваме да притискаме на техниките граници во лов на перформанси. воодушевени сме што го имаме амд во нашиот тим како партнер и нетрпеливи сме на ова патешествие за перформанси.

Минатиот месец Мекларен успеа да “гограбне“ Унилевер од Вилијамс каде долги години беше присутно логото на Рексона.

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

НАЈНОВО

Ботас: Не смеам да си дозволам трки без поени

Финецот Валтери Ботас призна дека не смее да си дозволи уште трки без поени, како онаа на Силверстон, во неговата борба за...

РЕЗУЛТАТИ

В. Британија: Хамилтон се довлечка до победа во драматична завршница

Луис Хамилтон стигна до својата трета последователна победа од сезоната и седма на Британското Гранд При поминувајќи ја финиш линијата на 3 тркала во...

популарно

В. Британија: Хамилтон се довлечка до победа во драматична завршница

Луис Хамилтон стигна до својата трета последователна победа од сезоната и седма на Британското Гранд При поминувајќи ја финиш линијата на 3 тркала во...