0 ден

Нема продукти во Кошничката.

Мерцедес конечно го промовираше АМГ 1

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

По долго одложување, конечно беше промовирана фабричката верзија на Мерцедес АМГ 1 хипер-автомобилот чиј хибриден мотор ја користи истата технологија од Формула 1 болидите. 

Како прослава на 55-годишнината од постоењето на АМГ, беше промовиран новиот автомобил. Тој е придвижуван од мотор со 1.063 коњи со еден бензински и четири електрични мотори. Крајната брзина му е 352 кмч, додека од 0 до 100 кмч забрзува за 2.9 секунди. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Автомобилот ќе го има своето деби во Велика Британија на Гудвуд фестивалот од 23 до 26 јуни. 

Моторот е идентичен со болидите на Формула 1 единствено е намален вртежниот момент поради издржливост. Тој во себе има и топлински МГУ-Х кој врти на 100,000 вртежи во минута. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Ново во Падок Клуб

Михаел Шумахер ќе добие почесна награда

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, ќе добие почесна државна награда која ќе ја примат неговата жена...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Популарно

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

PSS ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД

Можеби ќе те интересира ...

Поради доминацијата на Луис, Валтери сакал да се откаже

Валтери Ботас откри дека поради неможноста да го победи Луис Хамилтон во Мерцедес, имал психолошки проблеми, желбата...

Мерцедес носи надградби на Силверстон

Мајк Елиот, техничкиот шеф на Мерцедес, потврди дека тимот ќе носи надградби на Силверстон во обид да...