0 ден

Нема производи во кошничката.

📷 Мерцедес “скокотна“ со први слики од В14

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Мерцедес планира да го презентира својот болид В14 на 15 Февруари, но објави некои слики од тоа како се подготвува истиот во фабриката. 

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Се очекува тој да биде значајно подобар од В13, болид кој имаше радикален дизајн, но не се покажа најдобро. 

Главниот стратег, Џејмс Воулс, го напушти тимот по долги години и освоени девет титули од кои една со Браун и 8 со Мерцедес. 

СЛИЧНИ ВЕСТИ

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

ПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ